Jdi na obsah Jdi na menu
 


Žiji plnými doušky - tak potom asi touží každy z nás.

3. 1. 2008

Na světě jsou dva typy žen. Určitě je znáte. Jedny rozhodují o svém životě samy, druhé mají strach nést zodpovědnost. Jedny znají své tužby , druhé se bojí cokoliv si přát...

Jedny dychtí po nových podmětech, druhé nedokáží vkročit do neznáma. Jedny milují své tělo, druhé se za něj stydí. Jedny znají svou cenu, druhé se žalostně podceňújí. Jedny jsou aktivní, druhé pasivní. Ke kterému typu patříme - o tom rozhodujeme pouze my samé.

Máme život ve svých rukou, 

vezměme jej proto pevně a statečně do svých dlaní. Neděsme se každododenních událostí, život je přece, úžasná výzva. Vždyť především já sama, kdo určuje, kam můj život bude směřovat. Každé ráno po probuzení se můžu rozhodnout, jak jej strávím. Povinnosti, které mám jsou vlastně také mojí volbou. Chodím do práce, protože jsem si tuhle práci vybrala, starám se o děti, protože jsem je chtěla. A jsem hrdá na to, co jsem si v životě zvolila.

I zdraví je naše volba -

alespoň s velké části. Genetické dispozice sice nemůžem změnit, ale o délce a kvalitě života rozhoduje především životní styl. Podle výzkumů totiž 70 % zdraví souvisí s naší životosprávou. Není proto sobecké dopřávat svému tělu kvalitní péči a přiměřený odpočinek. Je jen na nás, zda budeme za pár let aktivně fungovat, nebo jen bolestně přežívat. Našim cílem není jen dožít se vysokého věku. Chceme prožít plnohodnotný život až do stáří.

Náš život spočívá v rozhodování.

Každy den. Pokud si to uvědomíme a oceníme to, možná tak nenápadně nalezneme své osobní štěstí. Možnost rozhodování je součástí lidské svobody. A jen svobodný člověk může naplno žít. Chceme pociťovat radost, chceme si každý den naplno užít. A chceme, aby si ho užila i naše rodina. Proto si dávejme záležet na tom, abychom  pro sebe a svou rodinu vybírali jen to nejlepší.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář