Jdi na obsah Jdi na menu
 


Škola Karla Kostky

10. 9. 2008
Je hrozné, když máte nějaký cíl a pak se najednou dozvíte, že se nikdy nesplní... :'( Achjo.... Já chtěla asi před hodinou  na tuhle školu
http://www.kostka-skola.cz

Je to nádherná škola ve vsetíně. Ale nejde o to, jestli je nádherná nebo ne spíš je škola zaměřená přesně tak, jak chci. Je to jak ušité na míru xD
Bohužel je to soukromá škola a jelikož je ve Vsetíně  a je tam ještě taková nádherná ubytovna, tak je to dost drahé...
Celkově to vyjde na 5 tisíc něco měsíčně a 60 tisíc něco ročně....
To mi tatka nikdy nezaplati... Dobre... já vím , že se nikdy říkat nemá, ale tatka už platí školu segře a kdyby ji měl platit ještě mě + strava a ubytování, tak je to vážně dost.
Už jak se dozvěděl, že je to soukromá a né státní říkal at na to okamžitě zapomenu. Smutné zjištění bo bych na to fakticky moc chtěla jít.
Navíc nejsou ani tak těžké přijímací zkoušky. Dělají se s literatury a pak ještě malý test všeobecných znalostí ze ZŠ  . (jestliže máte průměr do 1,5 na konci osmičky nebo v polovině devítky, testy dělat nemusíte.)
Druhá zkouška je buď a) výtvarná - děláte koláž b) hudební - rytmické svičení zpívání a hraní na hud. nástroj c) tělesná - pohybový test a buď atletika, gymnastika nebo sportovní hry.

Zkoušky bych zvládla, ale školné mi nikdo nezaplatí. Achjo...
Taky je možné získat stipendium, kde se školné (když máte dobré výsledky na gymnázium max. dvě 2 horší ne)  snižuje max. o 40%
Takové stipendium by nebylo k zahození ;P

Tak zdárek xD uviddíme jakou mam možnost... jestli nulovou nebo nula, jedna xD
pááááá

Puboška - VPH
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

buď v pohodě

(Jarda Hlinský, 31. 12. 2010 21:11)

Peťule, já jsem do Kostky chodil, teď jsem na vyšce. Je to skvělá škola, nejen svým vybavením, ale jsou v ní skvělí kantoři a to je hlavní. Když srovnám, jaká bída je na vyšce, jak s námi jednají jako s hadrem, jak málo nás naučí oproti Kostce, hned bych šel zase zpátky. Na Kostce jsem prožil nejlepší roky svého života a bnudu se na ni vždycky rád vracet. Už jsi psala tenhle článek dávno, měla si zajet za ředitelem, je to pohodář a určitě by Ti vyšel vstříc. Teď už je to ale v pejru. Zdravím rok 2008 !!!!